• 1
  • Ćwiczenia z zakresu pilnowania przedmiotu
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Czy prawdą jest, że psa należy szkolić gdy skończy rok?

Jest to stereotyp funkcjonujący od lat. Z psem należy pracować praktycznie od szczeniaka. Prawidłowa socjalizacja kluczem do sukcesu.

W jaki sposób odbywają się szkolenia psów w Jeleniej Górze?

Preferowany system szkolenia: Szkolenie indywidualne odbywające się na terenie codziennych spacerów psa. Pierwsze spotkanie odbywa się w domu, gdzie panują idealne warunki aby poznać charakter psa i problemów z nim związanych. W trakcie spotkania omawiana jest część teoretyczna m.in.sposób wzmacniania zachowań, wykorzystania instynktów psa w trakcie zajęć, czy też rozwiązywane są problemy z prawidłową komunikacją pomiedzy człowiekiem, a psem.
W trakcie tego spotkania prowadzone są również ćwiczenia praktyczne, które przygotowują psa do dalszego szkolenia. Po kilkunastu dniach dochodzi do zajęć praktycznych na spacerach lub w Centrum Szkolenia Psów usytuowanym u podnóża Góry Szybowcowej. Gdy poziom wyszkolenia jest zadowalający, przechodzi się do etapu następnego tj.pracy w grupie psów, wtedy przy dużej ilości bodźców rozpraszających doskonalone są umiejętności zdobyte w szkoleniu indywidualnym.

Jestem właścicielką 2 letniego kundelka, którego adoptowałam ze schroniska. Mieszkam w bloku i sąsiedzi się skarżą, iż podczas mojej nieobecności Lolek strasznie wyje i szczeka. Nie wiem co mam robić, poinformowano mnie, że sprawa możę nawet trafić do sądu.

Opisane przez Panią zachowania Lolka najczęściej interpretuje się jako lęk separacyjny, czyli zaburzenie zachowania wywołane poprzez rozłąkę z właścicielem.
Objawia się wokalizacją (szczekanie,wycie) oddawaniem moczu, kału, czy też niszczeniem przedmiotów. W celu rozwiązania takich problemów proponuję analizę zachowania pieska przy pomocy zapisu video oraz wywiadu z właścicielem psa. Na podstawie zebranych informacji planuję indywidualną korektę takich zachowań, które najczęściej po kilku tygodniach doprowadzają do rozwiązania opisanego problemu.

Co to jest edukacyjno - relaksacyjny pobyt dzienny psa w Hotelu?

 

Wszyscy żyjemy w "ciągłym biegu". Często zdarza się iż nie mamy czasu dla własnego psa. Trzy spacery po 15 minut każdy to zdecydowanie za mało dla naszych czworonogów. Psy które są niewybiegane i się nudzą często prezentują zachowania w postaci niszczenia przedmiotów, mebli stają nadaktywne. Pobyt dzienny zapewnia odpowiednią dawkę ruchu na spacerach i podczas zabawy z innymi psami.

Jakie metody stosuje Pan podczas pracy z psami ?

W większości przypadków są to metody autorskie oparte o pozytywne wzmocnienie, manipulowanie ulgą, specyficzne wykorzystanie pokarmu, czy też aportu.Ulubionym sposobem wzmacniania pozytywnego, to wykorzystanie wzmocnień środowiskowych.Często również stosuję pracę opartą o manipulowanie relacjami społecznymi w obrębie rodziny.

 

 


sZKOLENIE PSÓW JELENIA GÓRA